×
Lipiec
07
Wyjątkowe Dni Morza połączone z otwarciem targu rybnego w Ustce!
W dniach 6-7 lipca odbędą się Dni Morza w Ustce. Zaplanowany został bardzo bogaty program wydarzenia. Trwają jeszcze ostatnie ustalenia dotyczące harmonogramu ale już wiadomo, że podczas obchodów nie zabraknie jednego z najbardziej utytułowanych i najbardziej znanych żeglarzy- Romana Paszke.
Paszke przybędzie do Ustki Katamaranem Gemini 3, który nazywany jest maxi katamaranem ze względu na swoje gabaryty: 27,43 m długość, 14 m szerokość, wysokość żagla 33 m.
W trakcie Dni Morza będzie można zwiedzać jednostkę wspólnie z kapitanem Romanem Paszke, żeglarz opowie także o swoich dotychczasowych dokonaniach oraz będzie promował swoją książkę. W trakcie wydarzenia prawdopodobnie pojawią się także doskonali żeglarze z Ustki: Eugeniusz Ginter i Andrzej Glebow.
7 i 8 lipca odbędą się po raz pierwszy w Ustce regaty żeglarskie klasy Hobie Cat. Oczywiście nie zabraknie także regat klasy optymist oraz zostaną zorganizowane regaty klasy open. Jednostki będzie można zobaczyć zarówno pierwszego jak i drugiego dnia.
7 lipca Burmistrz Miasta Ustka uroczyście otworzy targ rybny, który będzie zlokalizowany po zachodniej stronie portu. Zaraz po otwarciu targu rybnego i oficjalnej inauguracji Dni Morza przewidziano pokazy kulinarne z uczestnikami programu Master Chef oraz darmowy poczęstunek.
Oczywiście w programie nie zabraknie muzyki. 7 lipca wystąpią zespoły szantowe: Piotr Wypychowski oraz Handszpaki, natomiast na zakończenie Dni Morza na scenie pojawi się MR ZOOB z nieśmiertelnym utworem „Mój jest ten kawałek podłogi”.
W programie przewidziano liczne atrakcje i pokazy, o których będziemy informować już niebawem.

Zobacz inne

Sprawdź inne wydarzenia, które będą organizowane w najbliższym czasie.