Nadmorski kurort pełen słońca, tętniący życiem, idealne miejsce na wypoczynek i dobrą zabawę.
Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Obejmuje Mierzeję Łebską, Nizinę Gardeńsko-Łebską, fragmenty moreny czołowej z ostatniego zlodowacenia z najwyższą kulminacją 115 m n.p.m. na wzgórzu Rowokół oraz szereg jezior: Łebsko, Gardno, Jezioro Dołgie Wielkie i Dołgie Małe. Charakterystycznymi elementami Parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami. Symbolem Parku Narodowego jest mewa srebrzysta.
Skansen w Klukach k. Smołdzina (województwo pomorskie), oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Placówka zapoczątkowała swoją działalność w 1963 roku, organizując w jednej z zagród, zbudowanej w połowie XIX wieku i zachowanej w miejscu pierwotnej lokalizacji stałą ekspozycję prezentującą kulturę Słowińców – ludności zamieszkałej niegdyś nad jeziorami Gardno i Łebsko.
Charlotty
Oddalona od zgiełku miast, z najczystszym powietrzem w Polsce, wolnym od smogu, kilka kilometrów od bałtyckich plaż i Ustki, nad jeziorem i w otoczeniu lasu. Miejsce idealne na odpoczynek z rodziną i przyjaciółmi oraz spotkania firmowe. Oczarują Cię wyjątkowe obiekty wybudowane na wyspach, bliskość natury, 120 ha terenu ze ścieżkami rowerowymi, spacerowymi, Zoo i wiele innych atrakcji.
Zaczarowana Kraina to miejsce, w którym pewien czarodziej wszystko zaczarował w niemożliwy do wytłumaczenia sposób. Wędrując zaczarowaną ścieżką w naszym parku, natkniesz się na ślady działalności naszego czarodzieja i poznasz jego niezwykłe czary.
Bursztynu
Muzeum rzemiosła w Gdańsku, założone w 2000 roku, oddział Muzeum Gdańska; dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce. Muzeum zostało otwarte 28 czerwca 2006 w Wieży Więziennej w Gdańsku przy Drodze Królewskiej.
Chleba
Muzeum Chleba w Ustce to przede wszystkim ponad dwa tysiące imponujących, zabytkowych eksponatów: maszyny stosowane niegdyś w piekarnictwie maszyny, książki o historii piekarnictwa i cukiernictwa, pocztówki i znaczki z motywem chleba, przyprawy, ceramiczne obrazy i wiele innych.
Bluchera
Wzniesiony na wydmach system drugowojennych bunkrów mieszczących wystawy nazistowskich mundurów, broni i pojazdów wojskowych.
Trasa liczy 2,8 km i została tak wytyczona, aby zwiedzającym pokazać fragment specyficznego krajobrazu południowego wybrzeża Bałtyku.Trasa wiedzie poprzez paraboliczną, częściowo utrwaloną wydmę oraz przez tereny położone w jej bezpośrednim sąsiedztwie.
statkiem
Rejsy wycieczkowe po morzu galeonem Dragon lub Unicus to szansa na przeżycie małej morskiej przygody z przyjemną muzyką szantową oraz sympatyczną obsługą. Największa popularnością cieszą się szczególnie widowiskowe i romantyczne rejsy podczas zachodu słońca. Kolory słońca i nieba odbijające się w morskich falach dodają niezwykłego uroku rejsowi.
rowerowe
Kilka tras rowerowych poprowadzono w samym mieście: mają długość od kilkuset metrów do ponad kilometra. O miasto zahacza też szlak dalekobieżny R-10. Jest to Nadmorski Szlak Hanzeatycki, okrążający Morze Bałtyckie, a jego łączna długość to ponad 8,5 tys. km (na terenie Polski 588 km). Warto zrobić sobie wycieczkę w stronę Rowów, odcinkiem znanym jako Szlak Zwiniętych Torów.
w Ustce
Ustka może się pochwalić czystą, piaszczystą plażą oraz czystą wodą. Ujście Słupi do Bałtyku dzieli plażę na dwie: zachodnią i wschodnią. Przy wschodniej plaży znajduje się latarnia morska i nadmorska promenada, przy której ulokowało się wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. Latem dzieci mogą korzystać z zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Z morza wystają drewniane falochrony, na których lubią odpoczywać mewy i rybitwy.
Morska
Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza, w pobliżu nabrzeża pasażerskiego. To niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku jej dodaje niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.
Promenada nadmorska w Ustce - długi ciąg spacerowy wzdłuż plaży, wybudowany na wydmach w 1875 roku. Spacerując promenadą można obserwować morze, kupować pamiątki w sklepikach, skorzystać z oferty gastronomicznej barów lub wypić kawę w jednej z wielu wybudowanych przy promenadzie kafejek.
W Ustce funkcjonuje port rybacki oraz żeglarski. Z portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu.