ATRAKCJE

W HOTELU

Dodatkowe atrakcje i udogodnienia umilą czas i sprawią, że z pewnością nikt tu nie będzie się nudził i każdy znajdzie coś szczególnego dla siebie.

Sauna sucha

Zwykle niewielkie, drewniane pomieszczenie. W saunie fińskiej spodziewajmy się ekstremalnego gorąca oraz bardzo niskiej wilgotności na poziomie
od 5 do 15 procent.
Sauna sucha jest też obowiązkowo wyposażona w piec
wypełniony kamieniami, które polewane wodą powodują chwilowy skok poziomu wilgotności.

Balia zewnętrzna z hydromasażem i koloroterapią

Balia zewnętrzna to nic innego jak sauna japońska, która łączy w sobie walory tradycyjnej sauny, jak również nowoczesnego SPA. Kąpiele w balii zimową porą rewelacyjnie hartują nasze ciała! Mają również zasadniczy wpływ na poprawę pracy naszego układu odpornościowego. Relaks w balii ogrodowej podczas ciepłych, letnich dni korzystnie wpłynie również na pracę naszego serca i całego układu krążenia, co jest szczególnie istotne w przypadku osób mających problemy z uregulowaniem ciśnienia. Co więcej, swoje działanie lecznicze znajduje także w przypadku chorób narządu ruchu, problemów z kręgosłupem, a także różnego rodzaju nerwobóli.

Salka Fitness

Po całym dniu stresujących sytuacji lub dla zdrowotności, salka fitness to idealne miejsce na poprawę swojego samopoczucia.
Specjalnie dla naszych gości udostępniamy atlas do ćwiczeń oraz ławeczkę.

Lounge room z tenisem stołowym

Sala wypoczynkowa przygotowana specjalnie dla rodzin z dziećmi jak i dla grupy znajomych. Na sali znajduje się duży telewizor do którego można podłączyć laptop poprzez kabel HDMI, komplet wypoczynkowy, stół do ping-ponga
oraz stoły idealne do gier planszowych.

Zewnętrzny plac zabaw dla dzieci

Zabawa na świeżym powietrzu, także na to jesteśmy przygotowani. Plac zabaw dla dzieci na terenie naszego obiektu to pewność, że nasze dziecko bawi się w bezpiecznym miejscu, a co najważniejsze blisko rodziców.

Sala zabaw dla dzieci

Sala zabaw to frajda dla małych i dużych dzieci! Na terenie naszego obiektu przygotowaliśmy wyjątkowe miejsce dla każdego. Są klocki, samochody, kuchenka zabawkowa, lalki, misie, kolorowanki, basen z kulkami...

balls, toy, to play-798372.jpg

Rowery

Wycieczki rowerowe to idealny pomysł na aktywne spędzanie czasu. Na terenie naszego obiektu znajduje się wypożyczalnia rowerów oraz miejsce na przechowanie własnego roweru. Tak się składa, że Awilla znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowej trasy rowerowej Euro Velo R10.

Wypożyczalnia książek i gier

W Awilli każdy znajdzie coś dla siebie! Gdy pogoda nie dopisuje lub masz chęć poczytać, ale zapomniałeś wziąć z sobą jakąś książkę u nas istnieje możliwość wypożyczenia książki na czas pobytu, a oprócz tego posiadamy również kolekcje gier, która również jest możliwa do wypożyczenia.

USTKA I OKOLICE

Nadmorski kurort pełen słońca, tętniący życiem, idealne miejsce na wypoczynek i dobrą zabawę.

Słowiński Park Narodowy

Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Obejmuje Mierzeję Łebską, Nizinę Gardeńsko-Łebską, fragmenty moreny czołowej z ostatniego zlodowacenia z najwyższą kulminacją 115 m n.p.m. na wzgórzu Rowokół oraz szereg jezior: Łebsko, Gardno, Jezioro Dołgie Wielkie i Dołgie Małe. Charakterystycznymi elementami Parku są przymorskie jeziora, bagna, łąki, torfowiska, nadmorskie bory i lasy, a przede wszystkim wydmowy pas mierzei z ruchomymi wydmami. Symbolem Parku Narodowego jest mewa srebrzysta.

Muzeum Wsi Słowińskiej

Skansen w Klukach k. Smołdzina (województwo pomorskie), oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Placówka zapoczątkowała swoją działalność w 1963 roku, organizując w jednej z zagród, zbudowanej w połowie XIX wieku i zachowanej w miejscu pierwotnej lokalizacji stałą ekspozycję prezentującą kulturę Słowińców – ludności zamieszkałej niegdyś nad jeziorami Gardno i Łebsko.

Dolina Charlotty

Oddalona od zgiełku miast, z najczystszym powietrzem w Polsce, wolnym od smogu, kilka kilometrów od bałtyckich plaż i Ustki, nad jeziorem i w otoczeniu lasu. Miejsce idealne na odpoczynek z rodziną i przyjaciółmi oraz spotkania firmowe. Oczarują Cię wyjątkowe obiekty wybudowane na wyspach, bliskość natury, 120 ha terenu ze ścieżkami rowerowymi, spacerowymi, Zoo i wiele innych atrakcji.

MegaLandia

Zaczarowana Kraina to miejsce, w którym pewien czarodziej wszystko zaczarował w niemożliwy do wytłumaczenia sposób. Wędrując zaczarowaną ścieżką w naszym parku, natkniesz się na ślady działalności naszego czarodzieja i poznasz jego niezwykłe czary.

Muzeum Bursztynu

muzeum rzemiosła w Gdańsku, założone w 2000 roku, oddział Muzeum Gdańska; dokumentuje historię bursztynu i dzieje bursztyniarstwa w Polsce. Muzeum zostało otwarte 28 czerwca 2006 w Wieży Więziennej w Gdańsku przy Drodze Królewskiej.

Muzeum Chleba

Muzeum Chleba w Ustce to przede wszystkim ponad dwa tysiące imponujących, zabytkowych eksponatów: maszyny stosowane niegdyś w piekarnictwie maszyny, książki o historii piekarnictwa i cukiernictwa, pocztówki i znaczki z motywem chleba, przyprawy, ceramiczne obrazy i wiele innych.

Bunkry Bluchera

Wzniesiony na wydmach system drugowojennych bunkrów mieszczących wystawy nazistowskich mundurów, broni i pojazdów wojskowych.

Wydma Orzechowska

Trasa liczy 2,8 km i została tak wytyczona, aby zwiedzającym pokazać fragment specyficznego krajobrazu południowego wybrzeża Bałtyku.Trasa wiedzie poprzez paraboliczną, częściowo utrwaloną wydmę oraz przez tereny położone w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Rejsy Statkiem

Rejsy wycieczkowe po morzu galeonem Dragon lub Unicus to szansa na przeżycie małej morskiej przygody z przyjemną muzyką szantową oraz sympatyczną obsługą. Największa popularnością cieszą się szczególnie widowiskowe i romantyczne rejsy podczas zachodu słońca. Kolory słońca i nieba odbijające się w morskich falach dodają niezwykłego uroku rejsowi.

Szlaki Rowerowe

Kilka tras rowerowych poprowadzono w samym mieście: mają długość od kilkuset metrów do ponad kilometra. O miasto zahacza też szlak dalekobieżny R-10. Jest to Nadmorski Szlak Hanzeatycki, okrążający Morze Bałtyckie, a jego łączna długość to ponad 8,5 tys. km (na terenie Polski 588 km). Warto zrobić sobie wycieczkę w stronę Rowów, odcinkiem znanym jako Szlak Zwiniętych Torów.

Plaża w Ustce

Ustka może się pochwalić czystą, piaszczystą plażą oraz czystą wodą. Ujście Słupi do Bałtyku dzieli plażę na dwie: zachodnią i wschodnią. Przy wschodniej plaży znajduje się latarnia morska i nadmorska promenada, przy której ulokowało się wiele restauracji, barów i sklepów z pamiątkami. Latem dzieci mogą korzystać z zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania. Z morza wystają drewniane falochrony, na których lubią odpoczywać mewy i rybitwy.

Latarnia Morska

Latarnia morska w Ustce, zlokalizowana jest po wschodniej stronie falochronu, u ujścia Słupi do morza, w pobliżu nabrzeża pasażerskiego. To niezwykle interesujący architektonicznie obiekt, składający się z ośmiokątnej wieży i niewiele niższego, przylegającego do niej budynku latarników. Uroku jej dodaje niezliczona ilość gzymsów, daszków oraz kilkanaście okien różnego rozmiaru. Na szczyt wieży prowadzą betonowe i metalowe schodki, a przez szyby galerii można obserwować układ soczewek. 1993 roku latarnia została wpisana do rejestru zabytków. Zwiedzając ten obiekt, warto zapytać przewodnika o ducha, który ponoć żyje w latarni.

Promenada Nadmorska

Promenada nadmorska w Ustce - długi ciąg spacerowy wzdłuż plaży, wybudowany na wydmach w 1875 roku. Spacerując promenadą można obserwować morze, kupować pamiątki w sklepikach, skorzystać z oferty gastronomicznej barów lub wypić kawę w jednej z wielu wybudowanych przy promenadzie kafejek.

Ustka Port, Marina, Nabrzeże

W Ustce funkcjonuje port rybacki oraz żeglarski. Z portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu.

Zaplanuj Niezapomniane Wrażenia w Awilli

Pomożemy Dopasować Twój Pobyt.

Zadzwoń